Sosyal Medya Reklamları

En etkili ve bir anda çok fazla insana hitap edebileceğiniz Sosyal Medya Reklamları ile yeni potansiyel müşterilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Home > Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Yönetimi ve Reklamları

İnsan ilişkilerine bile yön verip değiştiren Sosyal Medya’nın gücü hiç de azımsanmayacak derecededir. Günümüzde Sosyal ağ reklamları,Google Reklamlarından sonra en etkili reklam ağı olmuştur. Her ne kadar Sosyal Medya yönetimi yapıp, firmanız ile ilgili her sosyal ağ sitesinde sayfa oluştursanız da bu sayfalara kullanıcı çekemedikten sonra pek de Pazarlama Faaliyetlerinize katkısı olmayacaktır.

Neden Sosyal Medya Reklamları Kullanmalıyım?

Yakın zamana kadar telefon, sms ya da e-posta yolu ile iletişim kurulurdu. Fakat teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber bugün mobil uygulamalar , video görüşmeler ve en önemlisi sosyal ağları kullanılıyor. Dünya’da olduğu kadar Türkiye’de de insanların çok büyük bir kısmının akıllı telefon ve sürekli interneti kullandığı göz önüne alınırsa Sosyal Medya Reklamlarının önemi vurgulanmış olur. Ayrıca Arama Motoru Reklamcılığı ile de doğru orantılı olarak avantaj sağlar.

 

Sosyal Medya Yönetiminin / Reklamlarının Avantajları

Marka Bilinirliği Oluşturmak : Sosyal medyada var olmak ve sosyal ağları yerinde kullanmak markanız için farkındalık ve farklılık oluşturur.

İlişkileri Geliştirmek: Sosyal medya ağlarını iyi kullandığınız takdirde müşterilerinizle sizin aranızda bir bağ kurulur.

Pazar Araştırması: Müşterilerinizle ilgili Pazar araştırması yapmak için de sosyal medyayı kullanabilirsiniz. Yaş, cinsiyet, dil, bölge gibi parametreleri kıyaslayabilir müşterilerinizin nelerle ilgilendiği ve ilgilerini neyin çekebileceğini önceden kestirebilirsiniz.

Reklam/Tanıtım: Sosyal medya yönetimi markanızın tanıtımını yapmanın farklı ve kolay bir yoludur. Müşteri şikayetlerini dinleyebilir, Olumlu-olumsuz yorumları öğrenip iletişim halinde olabilirsiniz.

Promosyonlar: Sosyal medya sayesinde markanızın hazırladığı ve sunduğu fırsatlardı takipçilerinize bildirebilir ve bu kampanyalarsayesinde daha çok kişiye ulaşma imkanı sağlayabilirsiniz.

Kullandığımız Sosyal Ağlar

Facebook

Dünya’da en yaygın kullanım oranına sahip Sosyal Ağ Reklamları, Facebook Reklamıdır. Facebook’da farklı şekillerde reklam yapabilirsiniz.

Facebook içinde kurduğunuz Firma Tanıtım Sayfası’na reklam vererek beğeni sayısını arttırabilirsiniz. Bu da size muhtemel müşteri sayısını artışını sağlar. Daha fazla kişinin ilgisini çekebilecek paylaşımlarınızı ön plana çıkartabilirsiniz. Direk reklam yayınlayı web sitesinin ziyaretçi hacmini de arttırmayı hedefleyebilirsiniz.

Twitter

Twitter Reklamı, ürününüze ya da markanıza ilgi duyan kişiler tarafından görünür. Bu sayede markanız hakkında daha fazla konuşulmaya başlanır. Reklamınız “Kimi Takip Etmeli” listesinde yer aldığı için takipçi sayınız çok kısa bir sürede artar.

LinkedIn

Sosyal İş Ağı Linkedin de farklı şekillerde reklam yapabilirsiniz. Dilerseniz iş ilanı girerek firmanızın eleman ihtiyacını karşılar ve bunun yanında bu prestijli medyada reklam yapmış olursunuz. Dilerseniz de direk reklam vererek web sitenizin ziyaretci sayısında artış yolunu seçebilirsiniz.

YouTube

Dünyanın en çok kullanılan 2.arama motoru ve video paylaşım ağı YouTube reklamları Google Reklamları ile entegre çalışmaktadır. Görüntülü ve hareketli reklam kampanyaları oluşturabilirsiniz.

FİKHİR.com ©2005-2014 İçeriklerin Tüm Hakları Saklıdır

Arama Motoru Optimizasyonu | SEO | Google Reklamları | SEM