Site İçi Seo

Web Sitenizin arama motorları tarafından üst sıralarda çıkması için, ilk önce Web Sitenizi oluşturan sayfaların seo kriterlerine uyumlu olması gerekmektedir. Sitenizin sayfa yapısının düzgün olması, alt kategorilerin iyi belirlenmesi, özgün içeriğe sahip olması ve içeriği arama motorlarına en iyi tanıtıcak teknik altyapı Site içi seo'nun temelleridir.

Home > Site İçi Seo

Site İçi Seo Nedir?

İngilizcesi “On-Page Seo” olan Site İçi Seo arama motoru optimizasyonunun ilk aşaması ve en önemli aşaması olan web sitenizin arama motorlarına uyumlu hale getirilme işlemidir. Seo danışmanı web sitenizin Seo Analizi’ni çıkardırtan sonra yaptıracağı ilk ilk Site İçi Seo’dur. Çünkü arama motorlarının ilk başta bakacağı ve hafızaya alacağı şey web sitenizin kalitesidir. Eğer web siteniz var ise ve yeni teknolojilerle yapılmadı ise bu adım bir hayli zahmetlidir. Çünkü yüzlerce kriterin arama motorları için uygun hale getirilmesi gerekmektedir.

Site İçi Seo Nasıl Yapılır?

Sitenin görsel açıdan güzel olması Seo için yeterli değildir. İçeriğin özgün olması, sayfa başlıklarının ve anahtar kelimele seçimlerinin doğru olması, görsel içeriklerin açıklamaları ve isimlerinin doğru girilmesi, sitenin altyapısında kullanılan programlama dilinin evrensel standartlarda olması (W3C) gibi birçok kriter Site İçi Seo kapsamına girer.
Ne kadar çok kriter Arama motorları için optimize edilir ve düzeltilirse o site Google, Yandex ve Yahoo için o kadar güvenli ve kaliteli bir site anlamına gelir. Google da ilk sırada çıkmak isteniyorsa bu ilk aşama kesinlikle atlanmamalıdır.

Web sitenizin hızlı açılır olması da Site İçi Seo nun önemli bir adımıdır. Günümüzde milyarlarca web sitesi milyarlarca sayfa olduğunu düşünecek olursak, her bir kriterin sizi ne kadar ön sayfalara taşıyacağını tahmin edebilirsiniz.

Sayfalarınızın ve menü bağlantılarının da ne kadar düzgün bir altyapıda yapıldığı da önemlidir. Google web sitenizi kullanan kullanıcılar için ne kadar kolay erişim sağlanır olduğunu da önemser. Kullanıcı aradığı bilgiye ne kadar çabuk ulaşabilir ise o site kullanıcı dostu bir site olarak kabul edilir.

Yukarıda saydığımız kriterler temel Site İçi Seo kriterleridir. Arama Motoru Optimizasyonu için daha pek çok kriter bulunmaktadır. Görüldüğü üzere çalışır durumda olan görselliği güzel bir site Google da üst sıralarda çıkmak için yeterli değildir. Çoğu zaman Seo yapmak Bir web sitesi yapmaktan çok daha zahmetli bir iş haline gelebilir.

FİKHİR.com Site İçi Seo Çalışması

Fikhir.com ekibi olarak yaptığımız her web sitesini geleceği için Seo’ya uyumlu halde tasarlayıp altyapısını Arama Motoru Optimizasyonu’na uygun halde programlıyoruz.

FİKHİR.com ©2005-2014 İçeriklerin Tüm Hakları Saklıdır

Arama Motoru Optimizasyonu | SEO | Google Reklamları | SEM