Site Dışı Seo

Web sitenizi arama motorlarına uyumlu hale getirmek üst sıralarda çıkmanız için yeterli değildir. Bunun için sitenizin dışında da birçok çalışma yapılması gerekmektedir. Sektörel sitelere ve Firma rehberlerine kayıt, Forumlarda ve firmanız ile ilgili blog tarzı sitelerde Web Sitenizi referans göstermek, Sosyal ağlardaki sayfalarınızdan sitenize giden bağlantılar kurmak gibi işlemler ile Web sitenizi üst sıralara çıkarmak için bir adım daha atmış olursunuz.

Home > Site Dışı Seo

Site Dışı Seo (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir?

Site Dışı Seo, web sitesinin Arama Motorunda yani Google da üst sırada çıkması için yapılan tanıtım, referans verme ve link inşaası (backlink) çalışmalarından oluşur. Seo Danışmanı tarafından oluşturulan plana bağlı kalınarak; ücretli yada ücretsiz link satın alınır, üst sıralarda çıkmak istenilen kelime ile alakalı web siteleri, forumlar, bloglar, sosyalaplar tespit edilerek buralarda sitenizi tanıtıcı çalışmalar yapılır.

Site İçi Seo işlemi her ne kadar %100 Arama Motorlarına Uyumlu halde yapılsa da, Site Dışı Seo yapılmadan web sitenizin Google’da üst sıralarda çıkması zordur. Çünkü web sitenizin diğer sitelerde de tanıtılıyor olması ve sitenize bağlantılar gitmesi, hem ziyaretçi sayısında artışa yol açar hem de web sitenizin Arama Motorları gözünde bilinir ve önemli bir site kabul edilmesini sağlar.

Site Dışı Seo işlemi zor olduğu kadar tehlikeli de bir işlemdir. Yanlış yapıldığı taktirde web sitenize zarar vererek Google da üst sıralarda çıkmanıza engel olduğu kadar, ceza yeme riskiyle karşı karşıya kalıp bir hayli arka sayfalara atılmanıza da neden olabilir. Bu yüzden bu işlemlerin profesyonel Seo Danışmanları tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir.

Site Dışı Seo (Arama Motoru Optimizasyonu) Nasıl Yapılır?

Site Dışı Seo birçok farklı şekilde yapılmaktadır. Bu işlem için ciddi bir Seo Analizi ve Pazalarma Planı gerekmektedir. İtibarını ve kalitenizden ödün vermeden bu işlemi yapmak için firmanız, web siteniz ve Google’da üst sıralarda çıkmak istediğiniz anahtar kelimelere uygun siteler, bloglar ve sektörel rehberler bulunması gerekmektedir.

Sosyal Ağlar etkili bir şekilde kullanılmalıdır. Site içeriklerinizi sizinle alakalı sosyal ağlarda paylaşarak temel adımı atmış olursunuz. Fakat yaptığınız paylaşımların da Seo’ya uyumlu olması gerekmektedir. Firmanız için oluşturduğunuz sosyal ağ sayfalarının yanı sıra, çok kullanılan ve sitenizi üst sıralara taşıyacak sayfalarda da markanızın tanıtımını yapabilir, sitenize link verebilirsiniz.

Forumlar, bloglar ve tanıtım sayfaları Site Dışı Seo uygulamaları yapmak için bir diğer adrestir. Müşterinizin ilgisini çeken forumlarda tanıtımlar yapmak, ürünlerinizle alakalı bloglarda web sitenize linkler (backlink) koymak ve diğer buna benzer interaktif paylaşımları olan web sitelerinde Seo amaçlı tanıtımlar yapabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu için ücretsiz yapılan Site Dışı Seo çalışmalarının haricinde, Sitenizi Google’da üst sıralara taşıyacak olan ücretli link satın alma işlemi de yapabilirsiniz. Kesinlikle Seo Danışmanı tarafından yapılması gereken bu işlem, çok güçlü altyapıya sahip olan, bilinirliği yüksek olan ve Google tarafından yüksek kalite puanı ile ödüllendirilmiş sitelerden bağlantılar satın almak da SEO yapmak için güzel bir alternatiftir.

Bu ve bunlar gibi pek çok farklı yöntemle Site Dışı Arama Motoru Optimizasyonu yapılabilir. Bu işlemler tamamen firmanız ve anahtar kelimelerinize bağlı olarak belirlenmelidir. Sonuçlarının iyi olacağı gibi, hatalı işlemler sonucu kötüye gidebileceği de düşünülerek profesyonel yardım alınması gerektiğini unutmayın.

FİKHİR.com Site Dışı Seo Çalışması

Fikhir.com ekibi olarak yaptığımız Arama Motoru Optimizasyonu‘nda hiçbir yasal olmayan yöntemler kullanmadığımızı ve üstlendiğimiz tüm projelerde kalıcı yükselme garantisi veridğimizi belirtmek isteriz.

FİKHİR.com ©2005-2014 İçeriklerin Tüm Hakları Saklıdır

Arama Motoru Optimizasyonu | SEO | Google Reklamları | SEM