SEO DANIŞMANLIĞI

Arama motorlarının Web sitenize verdiği puan için baz aldığı birçok kriter bulunmaktadır. Bu kriterlerin önem derecesini de belli aralıklarla değiştirerek dinamik ve sürekli iyileşen bir noktaya gelmektedir. Biz de sizin için bu kriterleri düzenli olarak takip edip Web sitenize uyguluyoruz.

Home > Seo Danışmanlığı

SEO DANIŞMANLIĞI

İnternet sitesinin Google ve diğer arama motorlarındaki mevcut durumuna bakılarak, üst sıralara getirilmesi için yapılan işlemlerin ve bu işlemlerinin takibinin yapılmasına “seo danışmanlığı” denir.

Seo Danışmanı, internet siteniz yok ise, öncelikle rakiplerinizi ve pazar araştırmanızı yapar. Size en uygun domaini (alan adını, örnek:www.fikhir.com) belirler. Daha sonra yapılacak web sitesinin arama motorları optimizasyon kriterlerine uygun yapılması için gerekli bilgileri verir. Eğer web sitesi baştan yapılıyor ise altyapı SEO’ya uyumlu halde inşa eder. Ki bu en çok tercih edilen yöntemdir.

Eğer hali hazırda bir web siteniz var ise, sitenin altyapısını inceler. Seo kriterlerine bağlı olarak web sitenizdeki eksikleri belirler. Bu eksiklerin nasıl düzeltileceği konusunda size yol gösterir.

Arama motorlarına uyumlu hale getirilen web sitesi halen tam Seo uygulanmış bir proje değildir. Seo danışmanı bundan sonra sürekli olarak rakipleri ve sektörü analiz etmeye devam eder. Google’daki gelişmeleri de takip ederek gerekli gördüğü yerlerde değişiklik yapar. Site içi Seo’su bitmiş sitenin bundan sonraki aşaması Site Dışı Seo’dur. Firmanıza rakiplerinize ve sektöre bağlı olarak forumlar, bloglar ve sektörel sitelere yönelik çalışmalar yapar. Backlink adı verilen başka sitelerde sizin sitenizi referans göstererek tanıtımlar yapar. İstendiği taktirde Sosyal medya ağlarında da Pazarlama faaliyetlerini yönetir.

Seo Danışmanlığı farklı şekillerde yapılabilir. Temel Seo Danışmanlığı, Aylık Genel Seo Danışmanlığı, Aylık Kelime Bazlı Seo Danışmanlığı ve Hedef Bazlı Seo Danışmanlığı.

TEMEL SEO DANIŞMANLIĞI

Mevcut internet sitenizin durumunu temel Arama motoru optimizasyonu kriterlerine göre inceleyerek rapor çıkarma işlemidir. Web sitenizin Google’daki puanı, Seo Güven Puanı, Arama Motoru Optimizasyonu Puanı ve sitenizin altyapısındaki hatalı temel öğeleri belirler. Size özet olarak yapılması gerekenleri ve eğer yapıldı ise hatalı yapılan işlemleri rapor haline getirir.

Fikhir.com ekibi olarak Temel Seo Danışmanlığı’nı ücretsiz olarak sizlere sunmaktayız.

 

AYLIK GENEL SEO DANIŞMANLIĞI

Web sitenizi Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) yaptırmaya karar verdiğiniz taktirde temel seo danışmanlığından sonra ya genel seo danışmanlığı,ya kelime bazlı seo danışmanlığı ya da hedef bazlı seo danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz.

Aylık Genel Seo Danışmanlığı, Web sitesinin genel anlamda tüm altyapısının iyileştirerek Google’daki konumunu tüm hatlarıyla iyileştirme çalışmalarını kapsar. Belli bir kelime ya da kelime grupları üzerine çalışmadan siteyi oluşturan tüm sayfaların Arama Motoru Optimizasyonu yapılır. Düzenli olarak her ay yapılan SEO işlemlerinin raporunu ve yapılacak işlemlerin planı müşteriye bildirilir. Eğer İçerik geliştirme gerekliyse raporlanır. Her 3 ayda bir de durum raporu hazırlanır eğer uzun vadede yapılması gereken değişiklikler var ise planlar revize edilir.

Fikhir.com ekibi Aylık Genel Seo Danışmanlığı hizmetini 6 ve 12 ay olarak sunmaktadır.

 

AYLIK KELİME BAZLI SEO DANIŞMANLIĞI

Aylık Kelime Bazlı Seo Danışmanlığının Genel Seo Danılşmanlığından farkı; müşterinin belirlediği anahtar kelimeler Google’da üst sıralara çıkarılmaya çalışılır. Yapılan rakip ve Pazar analizleri kelime bazlı yapılır. Arama motoru optimizasyonu web sitesinin belli sayfalarında yoğun olarak uygulanır. Aynı şekilde düzenli olarak her ay yapılan Site İçi Seo işlemlerinin raporunu ve yapılacak işlemlerin planı müşteriye bildirilir. Her 3 ayda bir de durum raporu hazırlanır eğer uzun vadede yapılması gereken değişiklikler var ise planlar revize edilir.

Fikhir.com ekibi Aylık Kelime Bazlı Seo Danışmanlığı hizmetini 3, 6 ve 12 ay olarak sunmaktadır.

 

HEDEF BAZLI SEO DANIŞMANLIĞI

Hedef Bazlı Seo Danışmanlığı diğerlerinden çok farklı bir çalışma süreci içerir. Müşterinin belirlediği kelimeler üzerine araştırma yapan Seo Danışmanı, Google Yandex ve Yahoo gibi arama motorlarında bu kelimelerin üst sıralarda çıkması için gereken süreyi belirleyerek, bu zaman zarfı için hangi çalışmaların yapılacağını planlar. Düzenli olarak müşteriye yapılan işlemlerin raporunu gönderir. Genelde bu Danışmanlık tipi müşteriler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Site Dışı Seo uygulaması da buna göre yapılır. Çünkü Seo Danışmanı yapılacak işi belli bir zaman aralığında yapmayı taahhüt eder. Fakat bu süreç anahtar kelimelerin, rakiplerin ve pazarın durumuna bağlı olarak çok uzun bir süreç gerektirebilir. Ayrıca en maliyetli Seo işlemidir.

Fikhir.com ekibi taahhüt edemeyeceği hiçbir işi başlamaz.

FİKHİR.com SEO DANIŞMANLIĞI

Fikhir.com Arama Motoru Optimizasyonu ekibi;

  • Web sitelerinizin ziyaretçi sayılarını eskisine göre kat kat arttırmayı,
  • Belirlediğiniz anahtar kelimelerde Google’da ilk sayfada çıkarmayı,
  • Web sitenizdeki görsellerin, görsel arama sonuçlarında en üstlerde çıkarmayı,
  • Adresinizi ve konumunuzu Google Yandex haritaları ve Gps servislerinde çıkarmayı,
  • Uzun vadeli ve asla Google tarafından yasaklanmayacak olan bir web sitesi teslim etmeyi,

Ve bunları yaparken tamamen yasal yöntemler kullanmayı taahhüt eder.

FİKHİR.com ©2005-2014 İçeriklerin Tüm Hakları Saklıdır

Arama Motoru Optimizasyonu | SEO | Google Reklamları | SEM