Seo – Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu (SEO- Search Engine Optimization) size internette kalıcı bir marka bilinirliliği ve devamlı yeni müşteri potansiyeli sağlar. Bunu bir fırsat olarak görmenin ve birşeyler yapmanın zamanı geldi.

seo-arama-motoru-optimizasyonu

Seo Hizmeti

Websiteniz Google’da 1.sayfada çıksın…

Seo Danışmanlığı

Google, Yandex ve Yahoo Arama Motoru Optimiasyonu (Seo) için yardıma mı ihtiyacınız var?

Site İçi Optimizasyon

Web Sitenizin Arama Motorlarına Uygun bir altyapıda olması en önemli Seo kriterlerinden biridir.

Site Dışı Optimizasyon

Seo çalışmasını tamamlamak için Web sitenizin altyapısı dışında da yapmanız gereken birçok işlem vardır.

İçerik Geliştirme

Web sitenizin kalite puanını arttırmanın en iyi yolu içeriklerinizin iyileştirilmesidir.

Bulunabilirlik Çalışması

Uydu servisleri ve harita tabanlı sosyal ağlarda firmanız bulunsun ister misiniz?

Seo Rehberi

Seo ile ilgili tüm detaylı bilgileri bulabileceğiniz kütüphane hizmetinizde.

SEO (Arama motoru optimizasyonu) Nedir ?

SEO ingilizce “Search Engine Optimization” (Arama Motoru Optimizasyonu) kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Arama motorlarında web sitelerinin üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmalara verilen isimdir. SEO’ nun temel amacı, web sitelerini arama motorlarında üst sıralarda çıkartarak sitelerde yer alan bilgileri daha çok kullanıcıya ulaştırmak ya da hizmet/satış sitesi ise daha çok firmaya ürünlerini tanıtmaktır.

Arama Motoru Optimizasyonu’na (SEO) popülarite sağlama işlemleridir ve özellikle günümüzde pazarlama stratejisinin en önemli parçası haline gelmiştir. Ürününüzü ön plana çıkarmayı hedefler. Arama motoru Reklamlarından farklı olarak daha uzun vadeli ve uzun süre etkili bir yatırımdır.

Seo Nasıl Yapılır ?  Seo Teknikleri Nelerdir ?

Google ve diğer arama motorları kullanıcıların karşısına; en iyi, en doğru ve en çok tercih edilen sayfaları çıkartıcak şekilde bir altyapı kurmuştur. Bu altyapı sürekli güncellenmekte ve hem site sahiplerinin hem de kullanıcıların en sağlıklı arama sonuçlarına ulaşmasını sağlamaktadır.

Özet olarak; Arama motorlarının kullandığı altyapılar, web sitelerine kendi belirledikleri kriterlere göre puan vermektedir.

Web sitesini arama motorlarının baz aldığı kriterlere göre en iyi optimizasyon yapan siteler en üstlerde çıkıyor. Fakat burada işin püf noktası; Arama motorlarının baz aldığı kriterler sürekli değişiyor.

Yani Google seo işinin ciddiye alınması, sürekli takip edilmesi ve web sitelerini düzenli olarak güncellemelerini istiyor. Biz de sizlere bu alanda gerekli bilgileri vereceğiz.

Seo Rehberi

Arama Motoru Optimizasyonu ile ilgili makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

En iyi pazarlama taktiği – SEO

Son birkaç yıl içinde SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), online mağazalar ve kurumsal siteler ve internetten iş yapan herkesin en çok önem verdiği konulardan biri haline geldi. SEO nun önemini anlayan firmalar...

SEO-Rakiplerinizi nasıl analiz edersiniz?

4. Rakiplerin Backlinklerini kontrol etme Backlinkler en önemli SEO kriterlerinden biridir. Bu nedenle rakiplerinizin backlinkerini öğrenmek yapılacak en önemli adımlardan biridir. Sitenin ana yapısını öğrendikten sonra backlink listesini...

Page Rank Yükseltmek/Arttırmak

Yukarıda belirtilen kriterler size Page Rank yükseltmek için kullanacağınız temel konuları içermektedir. Google sürekli algoritmasını iyileştirdiği ve değiştirdiği için, yukarıdaki 6 kriter dışında da yapmanız gerekenler vardır. Web...

Seo Nedir ?

İngilizcesi “Search Engine Optimization” olan SEO Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için yapılan çalışmaların tamamına verilen isimdirÖncelikle Arama motorlarının çalışma mantığını özetleyelim: Arama motorları kullanıcıların arattırdığı kelimelere...

FİKHİR.com ©2005-2014 İçeriklerin Tüm Hakları Saklıdır

Arama Motoru Optimizasyonu | SEO | Google Reklamları | SEM