SEM DANIŞMANLIĞI

Arama Motoru Reklamları sitenizin uzun ve zorlu uğraşlar sarfederek üst sıralarda çıkarmak yerine, arama sonuçlarının en üstteki reklam alanlarını kiralama işlemidir. Önemli olan bu alanlara reklam vermek değil, en az maliyetle en çok getiri sağlamaktır. Çünkü arama motorlarının reklam alanları da en çok parayı verenin değil en iyi optimize edilmiş reklam çalışması yapan web sitelerinin üst sıralarda çıktığı alanlardır. İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun reklam kampanyalarını size sunarak bu konuda size yardımcı olabiliriz.

Home > Sem Danışmanlığı

SEO DANIŞMANLIĞI

Sem Danışmanlığı, Arama Motoru Pazarlaması kapsamında yürütülen kampanyaların profesyönel kişiler tarafından planlanarak uygulanmasıdır.

Sem Danışmanı, eğer yürüttüğünüz bir Reklam Kampanyası var ise, ilk olarak bu kampanyanın verilerini incelemekle işe başlar. Tıklama Başına Maliyet’leri, Dönüşüm ve Tıklama Oranlarını, Reklamlarınızı kaç kişinin görüntülediği ve kaç kişinin tıkladığı ile ilgili detaylı bir analiz yapar. Yapılan hataların düzeltilmesi ve yapılması gerekenler ile ilgili size bir rapor hazırlar. Bu rapor doğrultusunda ister Reklam Kampanyasını siz yürütün, ister Sem Danışmanınız.

Eğer daha önceden İnternet reklamı yapmadıysanız; Sem Danışmanı ilk olarak firmanızı, rakiplerinizi, pazarı ve hedef kitlenizi analiz eder. Daha sonra Google, Yandex, Yahoo veya Bing gibi bir arama motoru üzerinde mi çalışılması gerekir yoksa Facebook, Twitter, Linkedin ve YouTube tarzı sosyal ağlarda mı reklam çalışılması yapmak gerekir, sayısal verilerle size bunu sunar. Yapılan reklam çalışmaları düzenli olarak raporlar halinde müşteriye sunulur.

Arama Motoru Reklamları, Arama Motoru Optimizasyonu ile beraber yapıldığı taktirde çok etkili ve geri dönüş ortalaması çok yüksek bir Pazarlama Planına dönüşür. Web sitesi, Seo ile arama motorlarında üst sıralarda çıkartılmaya başlarken, bu açığı Sem internet reklamlarıyla arak; Uzun vadede web siteniz Google 1. Sayfaya veya üst sıralara ulaştığına artık Google reklamlarına ihtiyacınız kalmaz. Bu aşamadan sonra para harcamadan reklam yapmaya başlarsınız.

Neden SEM Danışmanına İhtiyacınız Var?

Google Adwords Reklamları ve diğer arama motoru reklamlarını dilerseniz bireysel olarak da yapabilirsiniz. Fakat unutmamanız gereken bir nokta; reklamlarınıza ve reklamlarınızın ulaştığı web sitenize ne kadar iyi optimizasyon yaparsanız, reklam maliyetleriniz o kadar düşer.
( Örnek verecek olursak; Optimize edilmeden ve herhangi bir analiz yapılmadan, kelime başına 1 TL lik ve günlük 20 TL lik bir reklam bütçesi oluşturursak, günlük 500 görüntülenme ve 20-30 tıklanma oranı alırız. Fakat Google Adwords Sertifikalı uzmanlar reklamların optimizasyonunu en iyi şekilde yaptığı taktirde günlük 20 TL lik bir bütçe ile 1000 görüntülenme ve 50-60 tıklanma oranlarına erişebiliriz.Kelime başına maliyetiniz 1 TL den 0.5 Tl ye kadar düşebilir. )

Bu durum çok sık karşılaşılan bir olaydır. Google Adwords altyapısı çok fazla parametreye bağlı olarak hesaplamalar yapar. Reklam kampanyanızın başlığı, reklam gruplarınızın birbiriyle olan alaka düzeyi bile kelimelerinizin maliyetini etkiler. Bu sebeplerden dolayı Google Adwords Sertifikalı Uzmanlardan yardım almanız hem zaman hem da maliyet açısından sizin için en iyi seçenektir.

FİKHİR.com SEM DANIŞMANLIĞI

Arama motoru Pazarlaması (SEM) farklı şekillerde uygulanabilir. Bazı danışmanlar müşteriden hesap açım başına ücretlendirme yapar, bazı danışmanlar senelik ücretlendirme yapar.

Fikhir.com Google Adwords Sertifikalı Danışman ekibi size en iyi hizmeti sunabilmek için ücretlendirmeyi, reklam kampanyalarınız büyüklüğüne ve kelime hacimlerine göre yüzdelik bir dilimde belirler.

FİKHİR.com ©2005-2014 İçeriklerin Tüm Hakları Saklıdır

Arama Motoru Optimizasyonu | SEO | Google Reklamları | SEM