Google Adwords Reklamları

Dünya'da en çok kullanılan arama motoru olan Google'ın Reklam alanlarını kiralamak için Google Adwords hizmeti almanız gerekir. Günlük bütçenizi belirleyip, ziyaretcinin bir tıklamasına vereceğiniz miktara bağlı olarak reklamlarınız sıralanır. Google Adwords'un bize sunduğu en güzel özellik Reklamlarınızı dilerseniz belli yaş aralıklarına, belli şehirlerde ya da belli ülkelerde göstericek şekilde ayarlayabilirsiniz. Ve bunun gibi daha birçok parametre seçmeniz mümkün.

Home > Google Reklamları

Google Adwords Reklamları, Google arama sonuçlarının en üstünde sarı ile işaretli 3 reklam ve sağ tarafta bulunan 8 reklam alanıdır. Google Dünya’nın en çok kullanılan arama motoru olması özelliğiyle beraber, son yıllarda firmaların reklam bütçelerinin en çok kullanıldığı mecra olmuştur.

Google AdWords un işleyişine kısaca değinmek gerekir ise;
Reklam veren, istediği sayıda anahtar kelimeyi kampanyasına ekler. Her bir anahtar kelime için bir tıklama başına ödeyeceği maksimum teklifi yapar.Dilerse günlük bütçe,reklamların görüntüleneceği bölge,dil ,yaş grubu gibi seçenekleri seçebilir. Herhangi bir kullanıcı Google da o anahtar kelimelerde arama yaptığı zaman, (reklamverenin teklifi rakiplerinden yukarıda kalır ise) arama motoru sonuç sayfasının üzerindeki sarı renkli kutular içerisinde veya sayfanın sağ yanında o reklam yayınlanır.  Bu işlem başka bir deyişle Google a reklam vermek olarak da adlandırılır.

Yapılan binlerce araşırma, ortaya çıkan sonuçlar ve Google Reklamı kullanan firmaların bu kadar çok olmasından da anlaşılacağı üzere Google a reklam vermek en az maliyetli reklam çeşitidir.

Google Adwords Reklamı Kimler İçindir?

Google Reklamları İnternetten satış yapanlar, web sitesine daha fazla ziyaretçi çekmek isteyenler, marka bilinirliliğini arttırmak isteyen firmalar ve Tv, dergi, açıkhava reklamcılığı gibi pahalı ve daha az yararlı reklam alanlarını kullanmak istemeyen kişiler için en uygun reklam mecrasıdır.

 

Tüm Dünya Neden Google’a Reklam Veriyor?

Tüm Dünya’daki internet reklamlarının %71 lik gibi çok büyük bir kısmını kapsayan Google Reklamları’nın neden bu kadar çok kullanıldığını merak edenlere; Seçtiğiniz her kelimeye ayrı fiyat verebilirsiniz. Günlük, haftalık, aylık, senelik gibi düzenli ödeme yapmanız gerekmemektedir. Birçok alanda filtreleme yaparak özellikle spesifik kullanıcılara ulaşabilirsiniz. ( yaş grubu, dil seçeneği, bölge şehir ülke seçme…) Günlük bütçenizi belirleyebilirsiniz. Arama kelimeleri üzerinden reklam yaptığınız için direk hedef kitlenize hitap edersiniz. Bu özellik internet reklamlarının en belirgin ve en çok kullanılan mecra olmasını sağlamıştır.

 

Google Adwords ün Avantajları Nelerdir?

Google Adwords Reklamları hızlı, basit ve kolay bir reklam çözümüdür. Reklamlarınızı hemen yayınlayıp kısa sürede sonuca ulaşabilirsiniz. Arama Motoru Pazarlamacılığı nın en önemli adımıdır.

Diğer reklam mecraları gibi belli bir fiyat karşılığı çalışmazsınız. Google Adwords Reklamları için bütçeyi siz belirlersiniz. Günlük harcamak istediğiniz maksimum tutarı belirler, bu bütçeyi aşmadığınız için hesabınıza uygun bir plan yapabilirsiniz.

Google Adwords Reklamlarının istediğiniz her an  takip edip, anahtar kelimelerinden aldığınız sonuçlara göre düzenlemeler yapabilirsiniz. Farklı varyasyonlarda reklam kampanyaları oluşturup size daha çok dönüşüm sağlayan kampanya üzerine yoğunlaşabilirsiniz.

Google Adwords Reklamlarının çok sayıda filtreleme özelliği mevcuttur. Hizmet sunduğunuz hedef kitlenize ulaşmanız için lokasyon, cinsiyet, yaş, ilgi alanı gibi seçeneklerle reklamlarınızı sadece bu kişilere gösterebilir istediğiniz zaman dilimlerini reklamınızın gösterilmesi için ayarlayabilirsiniz.

Google Adwords Reklamlarının en iyi özelliği ücretlendirme sadece reklamlarınızın yayınlandığı kadar yapılmaktadır. Oluşturduğunuz reklam kullanılmıyor ise ücretlendirilmez. Yani verdiğiniz her kuruş amacına ulaşmaktadır.

Google sizden ,Reklamlarınızın sürekli ilgilenilmesi, optimizasyonu, raporlama, maliyetleri düşürme gibi görevlerin üstlenilmesi için ayırılacak Google Adwords Danışmanlık ücreti haricinde sizden hiçbir kayıt ücreti, hizmet yenileme, reklamların iptali gibi ücretler talep etmez.

Google Adwords Reklamları nedir ?

FİKHİR.com ©2005-2014 İçeriklerin Tüm Hakları Saklıdır

Arama Motoru Optimizasyonu | SEO | Google Reklamları | SEM