Bulunabilirlik Çalışması

Google ,Yahoo ve Yandex gibi arama motorları, internet rehberleri, sosyal ağ lokasyon servisleri ve Google Yandex Harite gibi servisler ile navigasyon cihazlarında bulunarak daha çok müşteriye ulaşın. İşletmenizi internetteki bu servislere kayıt ettirerek hedef kitlenize ulaşmak için en önemli adımı atmış olursunuz

Home > Bulunabilirlik Çalışması

İnternetin her geçen gün daha çok hayatımıza girdiği bu zamanda, insanlar artık her şey için bu sanal dünyayı kullanıyor. Alış veriş, bilgi arama paylaşma, sosyalleşme… İnternete bağlı tüm cihazlarda biz işletmenin bulunabilir olması artık o işletmenin rakiplerine fark atması anlamına geliyor. Adres tarifi, firma bilgileri, firma hakkında yorumlar, rakipleri karşılaştırma için her an insanlar internete başvurup gerekli bilgileri edinebiliyor. Bunun için Arama motoru optimizasyonunun temel öğelerinden biri de haritalarda ve firma rehberlerine kayıt yapmak oldu.

Bulunabilirlik çalışması kapsamında yaptığımız çalışmalarla firmanızın hem en çok kullanılan firma rehber kayıtlarında olmanızı hem de tüm harita programlarında yerinizi almanızı sağlıyoruz. Bu sayede insanlar ister evden, ister cep telefonlarından ister navigasyon cihazlarından olsun firmanızı bulabilecekler.

Google Rehber Kaydı

Google arama sonuçlarında görünebilir bir konuma yükselin. Google Rehber sayfanıza yapılan kayıtla firma bilgilerinizi, adresinizi ve diğer açıklayıcı bilgilerinizle beraber 10 adet fotoğraf ve 5 adet video ekleyebilirsiniz.

Google Maps- Google Harita Kaydı

Firmanızı arayan kişiler size Google Maps sayesinde daha rahat ulaşsın. Google yerel arama sonuçlarında da Google Maps kayıtları olan işletmeler ilk sayfada çıkmaktadır. Bu fırsatı iyi değerlendirin.

Google Earth Kaydı

Google Earth kullanan da günümüzde azımsanmayacak derecededir. Google Earth kaydınız sayesinde işletmeniz bulunabilir olsun.

Yandex Harita Kaydı

Yandex’in son zamanlarda Türkiye’ye yaptığı büyük yatırımlarla kullanıcı kitlesi bir hayli arttı. Özellikle Yandex harita hem adres aramaları hem de trafik servisi kullanımı ülkemizde çok yaygın. Hem Yandex arama sonuçlarına katkıda bulunabilmesi için hem de haritalarda gözükebilmek için gereklidir.

Navigasyon Cihazlarına Kayıt

Navigasyon cihazları artık heryerde. Ülkemizde en çok kullanılan navigasyon servislerine kaydınızı yapalım. Firmanız arama kategorilerinde ise kullanıcılar sizi rahatlıkla bulsun.

Foursquare – Facebook – Twitter Places Kayıt

Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağları firmanız için potansiyel yeni müşteriler bulmak için ideal bir yoldur. Özellikle Foursquare mekan aramaları ve firma aramalarında şu an en çok kullanılan sosyal ağlardan biri.

FİKHİR.com Bulunabilirlik Çalışması

Fikhir.com ekibi sizlere bu hizmeti tek sefere mahsus olmak üzere ücretlendirerek sunmaktadır.

FİKHİR.com ©2005-2014 İçeriklerin Tüm Hakları Saklıdır

Arama Motoru Optimizasyonu | SEO | Google Reklamları | SEM